"Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos" - Artur Nowak, Małgorzata Szewczyk-Nowak Zobacz większe

"Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos" - Artur Nowak, Małgorzata Szewczyk-Nowak

Nowy produkt

Liczba stron: 224
Ilustracja na okładce: Irena, jedna z bohaterek książki
Redakcja: Krzysztof Tomasik, Halina Zalewska
Projekt okładki i skład: Marcin Hernas
ISBN: 978-83-65853-43-1
Rok wydania: 2018
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Wysokość w mm: 210
Szerokość w mm: 132
Miękka okładka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Więcej szczegółów

35,90 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Polski Spotlight - cała prawda o molestowaniu w Kościele.

„Ksiądz więził i gwałcił”. „Kapłan molestował ministranta”. Takie tytuły biją po oczach, podnoszą oglądalność i zwiększają nakłady gazet. Ale nie słychać w nich zbyt głośno głosu ofiar. Ich ból ginie niezauważony, bo w centrum uwagi są sprawcy w sutannach.

To wyjątkowa książka, która daje głos ofiarom. Obok opisów przemocy seksualnej i poniżenia znajdziecie tu zapis bezkarności sprawców, nieświadomości rodziców i krzywdy dzieci. Krzywda przeradza się w długotrwałą traumę, która prowadzi do prób samobójczych lub uzależnień. Każda z rozmów to osobista droga krzyżowa bohaterów, którzy dopiero po latach zdecydowali się opowiedzieć autorom o swoich dramatycznych przeżyciach.

Autorzy z reporterską dociekliwością badają temat molestowania. Rozmawiają z osobami, które na co dzień zajmują się problemem pedofilii w Kościele katolickim. Pokazują, w jaki sposób Kościół w Polsce ochrania księży pedofilów. Tabuizowanie tego tematu przez lata służyło sprawcom. Czas przerwać milczenie - również dla dobra Kościoła, ale przede wszystkim - dla dobra dzieci.

"Po przeczytaniu tej książki już sam nie wiem, co bardziej wstrząsa - gwałty księży na dzieciach i młodzieży, czy hipokryzja i znieczulica Kościoła. Małgorzata i Artur, poprzez świetne przeprowadzone rozmowy z ofiarami księży, po mistrzowsku pokazują jedno i drugie."

Marcin Wójcik

Opis ze strony wydawnictwa.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię