O nas

Fundacja Wolność od Religii została powołana z chęci podejmowania wszelkich działań związanych z informowaniem opinii publicznej w kwestiach dotyczących ateizmu, promowaniem konstytucyjnej zasady rozdziału Kościoła i Państwa, a także zapobiegania praktykom dyskryminacyjnym.

Fundatorami Fundacji jest dwójka ateistów (o nazwisku Wójcik, jednakże jest to typowa zbieżność), która poza codzienną egzystencją tj. życiem zawodowym i rodzinnym, mówiąc kolokwialnie „po godzinach”, postanowiła zrobić coś dla przyśpieszenia zmian w Polsce w zakresie konstytucyjnej zasady rozdziału kościoła i państwa oraz szeroko pojętego racjonalizmu i ateizmu. Zaprosiliśmy do współpracy naszych znajomych i tak w kilkuosobowym zespole staramy się wycisnąć z siebie dość energii do prowadzenia organizacji pozarządowej.

Wiele osób w Polsce wspiera nas swoim wolontariatem za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Podjęliśmy się prowadzenia tego rodzaju organizacji z powodu zmęczenia otaczającą nas „religijną” rzeczywistością i postępującą klerykalizacją życia publicznego. Jesteśmy rodzicami. Nasze dzieci spotykają się z dyskryminacją w publicznych przedszkolach i szkołach z powodu nieuczęszczania na lekcje religii. Chcemy to zmieniać, aby następne pokolenia Polaków dojrzewały bez dyskryminacji na jakimkolwiek tle.

Bardzo zależy nam na rozdziale państwa od kościołów. Pragnęlibyśmy aby z budżetu naszego kraju nie finansowano działalności kościołów, a także aby w polskich szkołach publicznych jedynym katechizmem była Konstytucja RP.

Szczegółowe informacje o działalności fundacji znajdziesz na oficjalnej stronie www.wolnoscodreligii.pl