Godzina Wychowawcza. Rozmowy o...

Godzina Wychowawcza. Rozmowy o polskiej szkole - Aleksandra Szyłło

  • Projekt okładki:Fajne Chłopaki
  • Skład:Robert Oleś/d2d.pl
  • Data premiery:29 marca 2017
  • Nazwa wariantu:wydanie 1
  • Rodzaj okładki:twarda
  • Wymiary:133 mm × 215 mm
  • Liczba stron:160
  • ISBN:978-83-8049-457-2
  • Cena okładkowa:39,90 zł
Ostatnie sztuki w magazynie
28,00 zł

 

Temat nauki i wychowania nigdy nie traci aktualności: przez system edukacji przechodzą kolejne pokolenia i właśnie tam, w szkole, kształtują się przyszli obywatele. A przynajmniej tak powinno być. Tymczasem kolejne reformy i próby udoskonalenia systemu wcale nie sprawiają, że szkoły stają się lepsze. Rodzice, nauczyciele i wreszcie uczniowie mają tylko wrażenie pogłębiającego się chaosu, a niektórzy nie wahają się porównywać współczesnej szkoły do koszar czy więzienia. Aleksandra Szyłło postanowiła zbadać, dlaczego polska edukacja od lat zmaga się z tak poważnymi problemami, oraz zapytać, jaka mogłaby i powinna być nasza szkoła. Jej rozmówcy, specjaliści od edukacji i wychowania, odpowiadają na pytania, "dlaczego jest, jak jest?" i "co zrobić, żeby było inaczej?", ale przywołują też wspomnienia i dzielą się własnymi doświadczeniami. Mówią o tym, po co nam szkoła, a przede wszystkim - wychowanie.

"Bo czy nie wystarczy taka demokracja w szkole, że uczniowie wybiorą, dokąd chcą jechać na wycieczkę i jakie plakaty powieszą sobie w korytarzu? No nie, właśnie nie wystarczy. Demokracji można uczyć tylko poprzez jej głębokie doświadczenie, a nie rozmawianie o niej. I to doświadczenie musi dotyczyć zasadniczych spraw".
Krystyna Starczewska

"Szkoły nie znosiłem, ale nawet w bezsensownych instytucjach zdarzają się czasami wspaniali ludzie".
Jacek "Jac" Jakubowski

"Szkoła sama też musi się uczyć. Nie tylko wymagać, by dzieci się uczyły".
Łukasz Ługowski

"To, co powinniśmy dać dzieciom, to zdolność do podejmowania trudnych prób, szukania różnych możliwości rozwiązywania problemu, zdolność do podejmowania decyzji. Wiarę, że coś znaczą, a w związku z tym mogą coś zrobić dla rodziny, sąsiedztwa i społeczeństwa".
Jacek Strzemieczny

"Przede wszystkim powiem banalnie: trzeba lubić tę pracę! Wierzyć w jej sens".
Romuald Sadowski

"Dobra szkoła to nie ta, do której chodzą uczniowie wykazujący się największymi osiągnięciami w skali bezwzględnej, tylko ta, w której uczniowie robią największy postęp w stosunku do tego, z czym przyszli. Być lepszym od samego siebie ? to jest sukces dostępny dla każdego!"
Maria Mach

"W swojej pracy zawodowej odkryłam, jak ważne jest mieć rodziców jako sojuszników, jak wiele można się dowiedzieć o swoich uczniach i uniknąć wielu błędów i niepowodzeń".
Elżbieta Piotrowska-Gromniak

 

Opis i zdjęcie ze strony Wydawnictwa Czarne www.czarne.com.pl

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.