"Klasy społeczne istnieją" Equipo...

"Klasy społeczne istnieją" Equipo Plantel Joan Negrescolor

  • Liczba stron 48
  • Wiek 7 +
  • Oprawa twarda
  • Format 18 x 21
  • ISBN 978-83-65480-07-1
  • Wydawca TAKO
  • Cena okładkowa 39 zł.
Ostatnie sztuki w magazynie
33,00 zł

 

POMYSŁ I TEKST: Equipo Plantel
ILUSTRACJE: Joan Negrescolor
PRZEKŁAD: Tomasz Pindel

Po przeczytaniu tej książki nie będziecie już w ten sam sposób co dawniej patrzeć na historie o księżniczkach i książętach, chociaż nie o nich tu mowa, lecz o nierównościach ekonomicznych sprawiających, że między ludźmi z urodzenia równymi pojawiają się nierówności.

Jakiś czas temu myślano, że różnice między bogatymi a biednymi zmniejszą się i marzono o przyszłości, w której zapanuje równość. Okazało się to jednak niemożliwe. Różnice między biednymi i zamożnymi wciąż się pogłębiają. Są tacy, którzy posiadają luksusowe samochody, jachty wielkości domu i domy które wyglądają jak pałace (a wszystko to wydaje się im małe!), podczas gdy inni nie mają godnych warunków mieszkaniowych i ponoszą ogromny trud, aby odnieść sukces w życiu. Ciekawe, co myślą o tym wszystkim nasi młodzi czytelnicy?

Książkę zamyka ?test z klas społecznych? oraz zaproszenie młodych czytelników i czytelniczki do nadsyłania odpowiedzi, na podstawie których powstanie nowa książka. W ten sposób wszyscy będą mogli się dowiedzieć, co o tych sprawach myślą dzieci.

"Klasy społeczne istnieją" - trzecia część czterotomowej serii dla dzieci "Książki Jutra". Wydana po raz pierwszy w Hiszpanii pod koniec lat siedemdziesiątych, dziś w nowej szacie graficznej, z ilustracjami Joana Negrescolora, prezentuje wciąż świeże i aktualne spojrzenia na ważne zagadnienia społeczne.

Opis ze strony Wydawnictwa TAKO

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych