List do Chrześcijan – Sam Harris

List do Chrześcijan – Sam Harris

Premiera: 26 października 2022

Seria: Bez bogów

Tłumaczenie: Wojciech Młotkowski

ISBN druk: 978-83-7967-246-2 

Epub: 978-83-7967-247-9

Mobi: 978-83-7967-248-6 

Ilość stron: 104

Okładka: miękka ze skrzydełkami

Format:  161×236 mm

Rok wydania: 2022

Cena detaliczna: 39,90

39,90 zł

 

SAM HARRIS – amerykański pisarz, neurobiolog oraz założyciel i prezes fundacji Project Reason, której głównym celem jest propagowanie wiedzy naukowej i świeckich wartości. Najbardziej znany jako krytyk religii, związany z ruchem „nowego ateizmu”, głównie kojarzonego z Richardem Dawkinsem, Christopherem Hitchensem i Danielem Dennettem.

Absolwent filozofii na Uniwersytecie Stanforda. Otrzymał stopień doktora w dziedzinie neurobiologii na Uniwersytecie Kalifornijskim. Publikuje m.in. w „Newsweeku”, „The New York Times”, „The Los Angeles Times”, „The Economist”, „The Times”, „The Boston Globe”.

 

Opis 

W odpowiedzi na nagradzany bestseller pt. Koniec wiary, Sam Harris otrzymał tysiące listów z niepochlebnymi  opiniami na temat swojego dzieła, a właściwie niewiary w Boga. List do Chrześcijan jest śmiałą odpowiedzią na otrzymaną korespondencję. W przekonujący sposób i przy użyciu racjonalnych argumentów, Harris obala przesłanki stanowiące fundament chrześcijaństwa. 

 

Powiew świeżego ognia – „Wall Street Journal”

Przeczytaj tę książkę… po jej lekturze nie będziesz już tym samym człowiekiem. Przeczytaj, nawet jeśli byłaby to ostatnia rzecz, którą zrobisz w życiu. – Richard Dawkins

 

Fragmenty

 

Fragment I

Prawda jest taka, że doskonale wiesz, jak to jest być niewierzącym w stosunku do przekonań muzułmanów. Czyż nie jest dla Ciebie oczywiste, że okłamują samych siebie? Podobnie jak to, że każdy, kto sądzi, że Koran jest doskonałym słowem Stworzyciela Świata, nie przeczytał go krytycznie? Czyż to nie jasne, że doktryna islamu stanowi niemalże całkowitą barierę przed stawianiem pytań, dociekaniem prawdy? Tak, to banały. Zrozum, że Twój sposób patrzenia na islam jest dokładnie taką samą perspektywą, z jaką na chrześcijaństwo spogląda pobożny mahometanin, i optyką, jaką przybieram ja, przyglądając się wszystkim religiom. 

 

Fragment II

Choć książka ta przeznaczona jest dla wyznawców wszystkich religii, to jednak została napisana w

formie listu do chrześcijanina. Odpieram w niej wiele argumentów, jakich chrześcijanie używają w obronie swoich przekonań religijnych. Podstawowym celem tej pracy jest wyposażenie w argumenty sekularystów funkcjonujących w naszym społeczeństwie, uważających – w przeciwieństwie do ich przeciwników z chrześcijańskiej prawicy – że religię należy odizolować od polityki państwa i sfery publicznej. Tak więc chrześcijanin, do którego się zwracam, jest chrześcijaninem w węższym znaczeniu tego słowa. To osoba, która uważa za prawdziwe przynajmniej dwa następujące twierdzenia: Biblia jest natchnionym Słowem Bożym oraz Tylko ci, którzy zaakceptują boskość Jezusa Chrystusa, dostąpią zbawienia po śmierci.

Opis pochodzi ze strony Wydawnictwa.

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych