Poza wiarą. Jak wychować etyczne,...

Poza wiarą. Jak wychować etyczne, wrażliwe dzieci w świeckiej rodzinie - Opracowanie zbiorowe, Zbigniew Kościuk, Mcgowan Dale

  • Wydanie: 2021
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Data premiery: 15.09.2021
  • Język wydania: polski
  • Liczba stron: 368
  • Wymiary: 15.0x23.0cm
Ostatnie sztuki w magazynie
29,00 zł

 

Dale McGowan poświęcił swoją książkę zagadnieniom wzbudzającym wielkie zainteresowanie wszystkich, z wyjątkiem ograniczonych dogmatyków. "Dlaczego istnieję? Co się dzieje po śmierci?" - to jedne z najtrudniejszych pytań, jakie może zadać dziecko, choć dorosłym jeszcze trudniej znaleźć jest na nie odpowiedź.

Wyjaśnienie córce lub synowi sensu życia jest wystarczająco skomplikowane nawet wówczas, gdy ma się do dyspozycji wspierającą wspólnotę z religijnym przywódcą (księdzem, pastorem, rabinem). Jeśli postanowiliście wychowywać swoje dzieci bez religii, zadanie to wydaje się jeszcze trudniejsze. Książka Poza wiarą pomaga cieszyć się wolnością, płynącą z kształcenia pozbawionego indoktrynacji, wychowywania samodzielnie myślących, otwartych i współczujących dzieci. Autorami zamieszczonych w książce fragmentów są znani świeccy pedagodzy, lekarze, psycholodzy, filozofowie oraz zwyczajni racjonaliści.

Publikacja zawiera przemyślenia i wskazówki (m.in. jak rozmawiać, nie tylko z dziećmi, o małżeństwach międzywyznaniowych, jak radzić sobie ze śmiercią i stratą) m.in. takich wolnomyślicieli, jak Mark Twain, Richard Dawkins, Bertrand Russell.

Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do ulubionych