365 lekcji religii dla całej rodziny,...

365 lekcji religii dla całej rodziny, która chce się wyzwolić - Rafał Betlejewski

  • Cena detaliczna: 79 złotych.
  • Wydawnictwo Własne, Rafał Betlejewski
  • ISBN: 978-83-7967-133-6
79,00 zł

 

Dlaczego próba pogodzenia wiary z nauką jest skazana na niepowodzenie? Odpowiedź prof. biologii Jerry’ego Coyne’a nie pozostawia wątpliwości!

Autor bestsellerowej książki Ewolucja jest faktem (Prószyński i S-ka, 2009) dogłębnie wyjaśnia, dlaczego każda próba pogodzenia wiary z nauką jest skazana na niepowodzenie. Dowodzi jasno i bez emocji, że narzędzia naukowe oparte na rozumie i badaniach empirycznych są niezawodne. Natomiast te, którymi posługuje się religia, prowadzą do błędnych, niesprawdzalnych lub sprzecznych wniosków.

Wnikliwy, cudowny tekst, dobitnie pokazujący, że szczere wątpliwości w nauce są lepsze niż fałszywe pewniki w religii. (Sam Harris)

Znakomicie uargumentowana książka. (Richard Dawkins)

Jerry Allen Coyne (ur. 30 grudnia 1949) – profesor biologii na Wydziale Ekologii i Ewolucji University of Chicago, znany z krytyki koncepcji „inteligentnego projektu”. Obronił doktorat na Uniwersytecie Harwarda, a w 1988 roku otrzymał Stypendium Guggenheima. Był prezesem Society for the Study of Evolution (1996) i redaktorem periodyków „Evolution” (1985-1988; 1994-2000) oraz „The American Naturalist” (1990-1993). Obecnie uczy biologii ewolucyjnej, specjacji i analizy genetycznej, poza tym interesuje się powiązaniami zagadnień społecznych i wiedzy naukowej. Jego artykuły ukazują się m.in. w takich pismach, jak: „The New York Times”, „The Times Literary Supplement” i "The New Republic".

Wiara vs Fakty to druga – po Ewolucja jest Faktem (Prószyński i S-ka, 2009) – książka tego autora, która ukazuje się w Polsce. Jerry Coyne wyjaśnia w niej, dlaczego każda próba pogodzenia wiary z nauką jest skazana na niepowodzenie. Autor dowodzi jasno i bez zbędnych emocji, że narzędzia naukowe oparte na rozumie i badaniach empirycznych są niezawodne, podczas gdy te, którymi posługuje się religia prowadzą do błędnych, niesprawdzalnych lub sprzecznych wniosków.

Opis i zdjęcie pochodzą ze strony Wydawnictwa Stapis.

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.