"Bóg bez znaczenia" Janusz A. Majcherek

"Bóg bez znaczenia" Janusz A. Majcherek

  • Wydawnictwo CiS
  • Wydanie I
  • ISBN 978-83-61710-17-2
  • stron 224
  • cena detaliczna 39,90 zł
Ostatnie sztuki w magazynie
34,00 zł
Brutto

 

W połowie wieku XX Andre Malraux powiedział, a wielu później po nim to powtarzało, że ?wiek XXI będzie wiekiem mistyki, albo go w ogóle nie będzie?. Żyjemy w połowie drugiej dekady XXI wieku i mistyków w istocie przybywa, ale nie wydaje się, by ich obecność zmieniała nasz świat na lepszy. Pewnie dlatego pojawia się coraz więcej głosów, które przekonująco dowodzą, że zarówno bez mistyków, jak i bez ich Boga nie tylko da się żyć, ale żyje się pełniej i szczęśliwiej.
Takich głosów przybywa również w ?katolickiej Polsce?. Książka Janusza Majcherka Bóg bez znaczenia to jeden z dowodów, że nie wolno przejść obok nich obojętnie. Autor przekonująco wyjaśnia, iż takie ?bezbożne? życie może być dobre, spełnione i szczęśliwe. Książka w sposób zwięzły i przystępny rozbija religijne iluzje, ukazując możliwość dojrzałej i odpowiedzialnej obecności w świecie bez konieczności odwoływania się do pozaziemskich autorytetów.
Lektura obowiązkowa dla wierzących i ateistów.
profesor Stanisław Obirek

źródło opisu: Wydawnictwo CiS
źródło okładki: http://www.cis.pl


O Autorze: Janusz A. Majcherek (ur. 1955) jest profesorem w Instytucie Filozofii i Socjologii krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego. Zajmuje się filozofią i socjologią kultury, filozofią społeczną i polityczną, etyką. Jest autorem wielu artykułów i kilku książek, w tym Demokracja, przygodność, relatywizm (2007), Kultura, osoba, tożsamość (2009) oraz Etyka powinności (2011). Jako analityk i komentator zagadnień politycznych i społecznych współpracuje od lat z licznymi stacjami radiowymi i telewizyjnymi (m.in. z TVN24, TVP Info, Superstacją, Radiem TOK FM i Radiem Kraków). Publikował w "Rzeczpospolitej", "Życiu Warszawy", "Gazecie Wyborczej", "Przeglądzie Politycznym", "Tygodniku Powszechnym" i w polsko-niemieckim magazynie "Dialog". W 1999 dostał nagrodę miesięcznika "Press" za najlepszy tekst publicystyczny roku, a w 2003 został laureatem Nagrody Kisiela.

 

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.